Samochody

Cennik usług serwisowych dla samochodów...

Czytaj więcej

Nasz sklep internetowy

W naszej ofercie znajdziesz części oraz oleje i smary motocyklowe...

Czytaj więcej

Sezonowa wymiana opon

Wymiana opon


Coraz więcej kierowców zdaje sobie sprawę, że za bezpieczeństwo naszej jazdy samochodem, w bardzo dużej mierze odpowiadają opony.
Coraz więcej samochodów wyposażonych jest w opony szyte na miarę. Czyli opony homologowane, optymalnie dopasowane do parametrów naszego samochodu.

Musimy jednak pamiętać, że o opony należy również dbać w trakcie ich przechowywania.
Sezonowa wymiana opon wiąże się z niedogodnością ich transportowania do miejsca wymiany i powrotu do domu ze świeżo zdjętym kompletem kół, które często nie mieszczą się w bagażniku małego pojazdu, i muszą być transportowane na siedzeniach.

Dodatkowo Ustawodawca zobowiązał serwisy do pobierania opłaty za worki do zapakowania opon.

Nie każdy posiada odpowiednie miejsce, w którym może prawidłowo przechować opony - należy podkreślić, że ich niewłaściwe składowanie może znacząco skrócić okres ich żywotności lub je trwale uszkodzić, co z kolei może wiązać się ze znacznym wydatkiem na zakup nowych opon w kolejnym sezonie...

Miejsce przechowywania powinno bezwzględnie być pozbawione obecności wszelkich rozpuszczalników oraz innych produktów ropopochodnych. Ważny jest brak dostępu światła słonecznego i wentylacja pomieszczenia.

Nie bez znaczenia jest także sposób przechowywania - opony i koła mogą być przechowywane w pozycji pionowej, ale wiąże się to z koniecznością ich przekładania co kilka tygodni w celu uniknięcia trwałych odkształceń.

Regał musi być odpowiednio przygotowany, aby opony nie stały na kancie belki regału magazynowego, ale na jego płaskiej części.

Samej opony nie powinno się wieszać na hakach, jak również nie należy składować poziomo - w ten sposób najłatwiej ją uszkodzić.

Chcąc zmniejszyć uciążliwości związane z wymianą opon i kół, zdecydowaliśmy się zaoferować usługę przechowywania sezonowego.

Oczywiście wszystkie koła i opony deponowane u nas w serwisie są przechowywane zgodnie ze sztuką i z zachowaniem wszystkich zasad, o których w piszemy powyżej.

Przechowujemy koła i opony między innymi ARVAL, HILTI, PKO, ....

Dołącz do firm, które zaufały nam, jako fachowcom.

Serdecznie zapraszamy - Zespół Motoguma.pl